Danas društvo broji stotinjak članove različite životne dobi. Djelujemo u 3 sekcija: tamburaška,  folkorna i vokalna skupina. Nastupali smo diljem Hrvatske i u inozemstvu. Izvodimo pjesme, plesove, napjeve sela Osekova, Moslavine i Posavine. Poznati smo po orginalnoj “Šajnovićevoj” nošnji, za koju smo dobili mnoga priznanja i nagrade.

Također se ističemo sakupljanjem predmeta, ručnih radova, slika i ostalih vrijednih starina s namjerom da ih sačuvamo od propadanja. Sakupljeni predmeti nalaze se u našoj “etno-sobi” pod nazivom ” od sjemena lana do platna i narodne nošnje”.  Tim redom su i posloženi kako bi se slikovitije prikazao mukotrpan način izrade platna.

Mnogobrojna prijateljstva sa KUD-ovima iz Hrvatske i inozemstva izmjenjujemo na našim tradicionalnim“Susretima prijatelja” čiji smo nositelji i organizatori.

Predsjednik:  Slavica Žabčić, 091/598-2190

Voditelji:  Slavica Žabčić